Turgut Torunoğulları ve Yavuz Yüksel’e “Yılın altın adamı” ödülü

Uluslararası 15. İpekyolu Yılın Altın Adamları Ödülleri sahiplerini buldu. Törene Almanya, Hollanda, İspanya, Romanya, Moldova, Rusya, Kazakistan, Özbekistan, Kırgızistan, İran ve Güney Kore’den seçkin isimler katıldı.

İstanbul İntercontinental otelde düzenlenen etkinliğe Türkiye’den ve Türk dünyasından birçok siyasetçi, diplomatik misyon temsilcisi, iş adamı ve medya mensubu katıldı.

İpekyolu Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı, gazeteci Dr. Seyfullah Türksoy, ödül töreninde yaptığı konuşmada ”Her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye ile diğer ülkeler arasında dostluk ve işbirliği köprülerine vesile olacağımız için mutluyuz” dedi.
Türksoy, ödüle layık görülen isimlerin Seçici Kurul tarafından titizlikle belirlendiği vurguladı.

Yılın Devlet Adamı Ödülü’nü Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev adına Özbekistan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Amirsaid Agzamhodcaev alırken ödüle layık görülen isimler şöyle:

Toplu foto: Gagavux Cumhurbaşkanı İrina Vlah

1- Özbekistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Shavkat Mirziyoyev
2- Moldova’ya bağlı Gagauzya Otonom Bölgesi Cumhurbaşkanı İrina Vlah
3- Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekuly
4- Azerbaycan-Türkiye Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı, milletvekili Şamil Ayrım
5- Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı Türksoy Genel Sekreteri Sn. Düsen Kaseinov
6- Ahmet Öztek – Öztek Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı / Türkiye’de Yılın Sanayicisi Ödülü
7- Ziyaeddin İsmihanoğlu – Dünya Ahıska Türkleri Birliği Başkanı ve İntercontinental İstanbul Hotel Yönetim Kurulu Başkanı
8- Yavuz Yüksel – Yükselir Group Yönetim Kurulu Başkanı / Avrupa’da Yılın İşadamı
9- Turgut Torunoğulları – Edelstaal Şirketler Grubu Başkanı / Yılın Turizm Yatırımcısı
10- Prof.Dr. Elçin İsgenderzade – Uluslararası Bilim Merkezi Başkanı / Türk Dünyası Hizmet Ödülü
11- Dr. Akkan Suver – Marmara Grubu Vakfı Başkanı / Yılın Sivil Toplum Kuruluşu

12- Dr. Ali Evsen – Evsen Vakfı Başkanı / Yılın Sivil Toplum Kuruluşu
13- Yusuf Uğur – Beta şirketler Grubu Başkanı / Türkiye- Kırgızistan Dostluk Ödülü
14-Gıyas Halilov – Lina Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı / Kırgızistan’da Yılın İşadamı
15-Hüseyin Altınalan – Anadolu Ajansı İstanbul Bölge Müdürü / Medya Ödülü
16- Bengü Bilik – Be-Ze Group Başkanı / Meslekte 50. Yıl Onur Ödülü
17-Etibar Babayev – Azerbaycan Azad TV Editörü / Meslekte 50. Yıl Onur Ödülü
18- Prof.Dr. Cengiz Güneş – Meslekte 50. Yıl Onur Ödülü
19-Ahmed Ahmedov – Rusya Federasyonu-Türkiye Dialog Platformu Başkanı / Türk Dünyası Hizmet Ödülü

Banner Denk